Liepājā apstiprina 2 EV uzlādes staciju būvniecību

Šodien, 9.februārī, notikušajā Liepājas pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja apbūves tiesību piešķiršanu uz diviem zemesgabaliem, lai tur taptu elektromobiļu uzlādes stacijas, portāls uzzināja pilsētas domē.

Elektromobiļu uzlādes stacijas divās vietās mūsu pilsētā – Jaunliepājā, Tirgus ielā 22, un Vecliepājā, Kuršu ielā 12, gatavojas izbūvēt CSDD.

Deputātu lēma par apbūves tiesību piešķiršanu CSDD abu zemesgabalu 50 kvadrātmetru platībā uz 10 gadiem elektromobiļu uzlādes staciju izvietošanai.

Pilsētas domē uzsver, ka pašvaldības līdzekļi šai iecerei nebūs nepieciešami, arī teritoriju uzturēšanai kārtībā ne, jo CSDD nodrošinās apbūves vietas un apkārtnes uzkopšanu.

CSDD uzdots par pienākumu Latvijā izveidot un uzturēt nacionālā līmeņa elektromobiļu uzlādes staciju tīklu. Ņemot vērā pētījuma rezultātus, CSDD lūdza Liepājas pilsētas pašvaldībai iespēju atbalstīt elektromobiļu uzlādes uzstādīšanu pētījuma gaitā izvēlētajās uzlādes staciju atrašanās vietās Liepājā – Tirgus ielā 22 un Kuršu ielā 12.

Elektromobiļi Liepājā ir ne vien Pašvaldības policijas un vairāku uzņēmumu autoparkos, bet arī vairākām privātpersonām. Kā portālam atzina viens no elektromobiļu saimniekiem – Kaspars Zelčs, pagaidām, kamēr Latvijā nav pietiekami attīstīta elektrouzlādes staciju infrastruktūra, elektromobilis ir pilsētas auto un der, ja ģimenē ir vairāki transportlīdzekļi, jo līdz Rīgai aizbraukt diemžēl ar to nevar.

Avots, pilns ziņas teksts: https://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/gan-jaunliepaja-gan-vecliepaja-plano-veidot-elektromobilu-uzlades-stacijas-214986