Dinamiskā elektrība – pieci fakti kurus Tev jāzin par Jaugar I-Pace

2018.gada Ženēvas auto izstādē tika prezentēts Jaguar I-pace, kurš maigi sakot radīja salīdzinoši lieli “troksni” elektromobiļu segmentā. Tam par iemeslu protams ir Jaguāra lieliskie tehniskie dati, kā arī apziņa ka Teslai beidzot ir parādījies konkurents. Tāpēc šeit ir apkopoti 5 galvenie fakti, pēc motor.ru versijas,  kuri jāzin par I-pace.

FAKTS NR.1. – ŠASIJA

Jaguārs ir uzražojis pirmo, pilnvērtīko elektromobiļa platformu, kuru var izmantot sērijveida automobiļiem. Protams, BMW jau sen ražo elektromobili i3, Mersedes-Benz un Audi ir savā laikā izlaidis nelielas eleketromobiļu sērijas, bet līdz šim neviens nav izlaidis unificētu un uz moduļu tehnoloģiju bāzētu eleketrotransporta platformu. Līdz šim pārsvarā ir bijusi tendence adaptēt esošās automobiļu platformas priekš eleketrotransporta vajadzībām. Tiesa gan Nisan Leaf ir zem jautājuma…!

Jaguāra inženieri ir protams arī spējuši šo to aizņemties no jau esošiem Jaguar sēriju modeļiem – priekšējo piekari no F-Pace, aizmugurējo piekari no nu jau ierastajiem Jaguāriem. Visu darbību rezultātā ir izdevies maksimāli pazemināt masas centru – par 13 cm zemāku nekā F-Pace modelim.

I-Pace šobrīd izmanto 2 elektromotorus, ar kopējo jaudu – 400 lopiņi, viens atrodas priekšā, bet otrs aizmugurē. Griezes moments, kā jau elektroautomobilim pienākas – 700 Nm, kā arī līdzsvarojums gandrīz ideāls – 50% pret 50%.

Baterija savukārt nodrošina 90Kw ietilpību, sastāv no 432 elementiem un tiek dzesēta ar škidruma dzesi.

FAKTS NR.2. – TĀLU BRAUC

I-Pace brauc tālu, vismaz 480 km ar vienu uzlādi. Un kas galvenais – mērījums tiek veikts atbilstoši WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure) testu metodoloģijai kura uzrāda reālo nobraukumu neviss teorētisko. Praksē gan jārēķinās, ka savu mīluli nāksies pabarot ik pa 2-3 dienām. Lai to pilnībā uzlādētu no rozetes vajadzēs vismaz 24h, tāpēc ir vērts savlaicīgi padomāt par atbilstošu uzlādes iekārtu!

Dinamikas ziņā I-Pace arī ir izteikti sportisks, līdz 100km stundā spēj ieskrieties nieka 4,8 sekundēs. Pie 200km/h ir uzlikts ierobežotājs, bet gan jau mēs ar to tiksim galā.

Vadības ziņā mašīna ir uzskatāma par nedaudz “pasmagu”, jo tās masa – 2,2 tonnas atstāj smagnēju iespaidu uz vadāmību kopumā.

 

FAKTS NR.3. – PRAKTISKS

Skatoties no izmēru viedokļa, I-Pace tiek salīdzināts ar BMW 7 sērijas automobiļiem un tas nozīmē, ka ar tiem viss ir labākajā kārtībā. Garums gandrīz 4,7 metri, riteņu bāze tuvojas 3 metru atzīmē. Iesēžoties eleketromobilī ceļi nav jāpieloka pie zoda un kopumā vari justies kā cilvēks. Bagāžas nodalījums – 656 litri, bet nolaižot sēdekļus to var palielināt līdz pat 1453 litriem. Līdzīgi kā Teslai un BMW i3, Jaguāram ir arī priekšējais bagāžas nodalījums alum vai citiem mazlitrāžas tilpumiem ar kopējo apjomu līdz 27 litriem.

Kur tad bez eleketrorozetes un USB – salonā atradīsiet 6 vietas USB spraudņiem, kā arī trīs 12V rozetes invertoru darbināšanai. Ar to ir vairāk kā pietiekami lai uzlādētu visus savus gadžetus un vēl paliktu jauda pāri.

FAKTS NR.4. – VIŅŠ IR GUDRS

Bez mūsdienās pierastajām lietām, kā arī elektromobiļu papildus “fīčām” I-Pace spēj mācīties vadītāja ieradumus – nosaka kad un kādu ziņu pāraidi ieslēgt, kādu mūzikas žandru atskaņot un kur konkrētā brīdī braukt.

Vienlaicīgi I-Pace izmanto patstāvīgu pieslēgumu 4G internetam caur kuru komunicē ar aplikāciju serveri priekš gala lietotāja aplikācijas, kā arī saņem eleketromobiļa programmatūras atjauninājumus. Pilnam priekam I-Pace ļauj izmantot balss saziņu, kuru nodrošina Amazones Aleksa.

Un kas pats foršākais-  I-Pace māk sadarboties ar viedās ēkas risinājumiem, piemēram vadīt ēkas apgaismojumu, pārvaldīt vārtu sistēmu, infomrēt par dažādiem ēkas statusiem.

 

FAKTS NR.5. – VIŅU JAU VAR IEGĀDĀTIES

I-Pace pārdosāna uzsākās 2018.gada 01.martā. Šī brīža cena ir orientējoši 64000 britu mārciņas.

Avots: motor.ru