‘Volvo’ prezentē savu pirmo elektrisko kravas auto

Volvo FL Electric
Kompānija “Volvo Trucks” prezentējusi savu pirmo pilnībā elektrisko komerciālo kravas automašīnu “Volvo FL Electric”, kas ir piemērota dažādiem darba uzdevumiem, piemēram, piegādei pilsētā un atkritumu saimniecībā. Jaunā modeļa tirdzniecība un ražošana sērijveidā Eiropā sāksies nākamajā gadā.

“Volvo FL Electric” ir 185 kW elektromotors ar 130 kW nepārtrauktu jaudu un divu ātrumu pārnesumkārba. Elektromotora maksimālais griezes moments ir 425 Nm. Elektriskajam kravas vilcējam ir akumulatoru komplekts ar 100 līdz 300 kWh ietilpību, ļaujot nobraukt līdz 300 km distanci bez atkārtotas akumulatoru uzlādes.

Uzlāde tiek nodrošināta ar maiņstrāvu, izmantojot elektriskās strāvas tīklu (22 kW), vai ātrā uzlāde ar līdzstrāvu, izmantojot CCS/”Combo2″ līdz 150 kW. Uzlādējot izlādētus akumulatorus līdz pilnai uzlādei: ātrā uzlāde 1–2 stundas (uzlāde ar līdzstrāvu), uzlāde pa nakti līdz 10 stundām (uzlāde ar maiņstrāvu) ar maksimālo akumulatora ietilpību 300 kWh.

“Mēs ar milzīgu lepnumu prezentējam pirmo “Volvo” kravas automašīnu ar pilnībā elektrisku piedziņu, kas ir gatava parastajai satiksmei; tā ir pirmā no šādu automašīnu klāsta. Pilsētām, kas vēlas nodrošināt ilgtspējīgu pilsētvidi, šis modelis ļauj izmantot tās priekšrocības, ko piedāvā kravu pārvadājumi ar elektrificētām kravas automašīnām,” saka Klāss Nilsons, “Volvo Trucks” prezidents.

Pilsētā, kurā ir labāka gaisa kvalitāte un zemāks trokšņa līmenis, var daudz brīvāk plānot mājokļu celtniecību un infrastruktūras veidošanu, nekā tas notiek tagad. Elektrisko kravas automašīnu, kura nerada izplūdes gāzu emisijas, var izmantot termināļos telpās, kā arī zonās, kur īpaši jārūpējas par vidi. Automašīnu zemais trokšņa līmenis ļauj vairāk darba izdarīt naktīs, tādējādi samazinot ielu un ceļu noslogojumu dienā.

 Tirgū ir vērā ņemama interese par elektriskajām kravas automašīnām. Daudziem potenciālajiem klientiem ir jautājumi par iespējām, kādas piedāvā jaunā tehnoloģija, un veidiem, kā tā var ietekmēt viņu darbu.

“Lai pāreja varētu notikt droši un bez traucējumiem, mēs piedāvāsim visaptverošus risinājumus, atbilstoši katra klienta individuālajām vajadzībām attiecībā uz braukšanas cikliem, kravnesību, darbspējas laiku, braukšanas attālumu un citiem parametriem. Šāds risinājums varētu ietvert visu, sākot ar maršruta analīzi un akumulatora darbības optimizāciju līdz apkalpošanai un finansēšanai. “Volvo Trucks” cieši sadarbojas ar vairākiem uzlādes aprīkojuma piegādātajiem. Mēs vēlamies klientiem vienmēr piedāvāt lielu darbspējas laiku un produktivitāti,” stāsta “Volvo Trucks” “Volvo FL” un “Volvo FE” produktu stratēģijas nodaļas vadītājs Jonass Odermalms.

“Volvo Trucks” piedāvājumam atbalstu nodrošina visas “Volvo Group” uzkrāta pieredze elektrificēto pārvadājumu risinājumu jomā. Meitas uzņēmums “Volvo Buses” kopš 2010. gada ir pārdevis vairāk nekā 4000 elektrificētu autobusu. Gaitas mehānisma un enerģijas uzglabāšanas tehnoloģija, kas tiek izmantota automašīnā “Volvo FL Electric”, ir rūpīgi pārbaudīta un izmēģināta jau kopš pašiem tās aizsākumiem, un tai atbalstu nodrošina “Volvo Trucks” plašais tirdzniecības, apkopes un rezerves daļu piegādes tīkls.

“Mēs no pieredzes zinām, cik svarīga ir sadarbība starp pilsētām, enerģijas piegādātājiem un transportlīdzekļu ražotājiem, lai liela mēroga elektrifikācija kļūtu par realitāti. Pateicoties pievilcīgiem atvieglojumiem, kopējiem standartiem un ilgtermiņa stratēģijai pilsētplānošanā un attiecībā uz uzlādes infrastruktūras paplašināšanu, process var attīstīties daudz straujāk,” skaidro Jonass Odermalms.

“Volvo Trucks” uzskata, ka ir svarīgi skatīties uz pārvadājumu sektora elektrificēšanu plašāk, lai spētu sniegt atbildes uz nemitīgajiem izaicinājumiem tādās jomās kā elektrības ražošana un akumulatori.

“Piemēram, lai nodrošinātu, ka akumulatoru izejmateriāli tiek iegūti atbildīgā veida, “Volvo Group” sadarbojas ar tīklu “Drive Sustainably” (Brauc ilgtspējīgi), kura īpašā darbības joma ir šī jautājuma monitorēšana. “Volvo Group” arī ir iesaistījusies dažādos projektos, kur smago elektrisko transportlīdzekļu akumulatoriem tiek piešķirta jauna dzīve – tie tiek izmantoti enerģijas glabāšanai. Ne visi jautājumi attiecībā uz akumulatoriem jau ir atrisināti, tomēr mēs aktīvi strādājam gan Grupas ietvaros, gan arī ar citiem dalībniekiem, lai stimulētu attīstību un radītu nepieciešamos risinājumus,” stāsta Jonass Odermalms.

Pirmās “Volvo FL Electric” klāsta kravas automašīnas tagad sāk izmantot normālos darba apstākļos ar klientiem Gēteborgā – “Volvo Trucks” mājvietā.

Avots, teksta orģināls: Delfi.lv