Pininfarina elektriskais hiperauto paātrināsies ātrāk nekā 2 sekundēs

Autobūves industrijā ir jauns uzņēmums – Automobili Pininfarina, un tā pirmais projekts būs elektrisks hiperauto, kā debijai vajadzētu notikt jau 2020.gadā.

Automobili Pininfarina mātes uzņēmums ir indiešu Mahindra & Mahindra, kas šobrīd ir pārstāvēts arī Formula E seriālā, tādēļ bažām par zināšanu trūkumu elektroauto jomā nevajadzētu rasties. Patiesībā Automobili Pininfarina ir iecerējuši radīt nevis šādu tādu elektromobili, bet īstu hiperauto, kurš līdz 100 km/h spēs paātrināties mazāk nekā divās sekundēs, līdz 300 km/h – 11 sekundēs, un maksimāli sasniegt 250 jūdžu jeb 402 km/h.

Lai gan no mašīnas tiek gaidīti kosmiski dinamikas rādītāji, tai tiek solīta arī praktiska, reālajai dzīvei nepieciešama autonomija. Pininfarina sola, ka ar vienu uzlādes reizi auto varēs nobraukt vairāk nekā 300 jūdzes jeb aptuveni 500 kilometru.

Papildus tam auto iegūs 3+ līmeņa autonomās braukšanas sistēmu. 3+ nozīmē, ka automobilis pilnīgi pastāvīgi bez vadītāja iesaistes noteiktās situācijās braukt nevarēs, taču spēs vairāk nekā tikai ievērot joslu marķējumus un distanci līdz priekšā braucošajam auto.

Kā raksta www.topgear.com, elektriskā hipermašīna tiks izlaista kā dāvana sev pašiem Pininfarina izveidošanas deviņdesmitajā jubilejā, kas tiks atzīmēta 2020.gadā.

Kopumā esot paredzēts uzbūvētne vairāk kā 100 gaidāmā elektroauto eksemplārus, kas maksās aptuveni 2 miljonus eiro gabalā.

Avots un pilns teksts: TVnet