Maxima Latvija elektromobilitātē investē 1,7 miljonus eiro (Video)

Mazumtirdzniecības tīkla «Maxima Latvija» loģistikas centrā «Abras» esošās iekārtas pilnībā nomainītas uz 78 moderniem ar litija jonu akumulatoru darbināmiem iekrāvējiem. Kopējās projekta investīcijas ir ap 1,7 miljoniem eiro.

Jaunās, ar litija jonu tehnoloģiju darbināmās iekārtas paaugstina darba efektivitāti un samazina elektroenerģijas patēriņu līdz pat 30%.

Tāpat tām ir par 300% līdz 500% ilgāks darbības laiks nekā ar svina skābi darbināmiem akumulatoriem, un tās ir videi draudzīgākas. Šāda veida akumulatori tiek izmantoti arī elektrisko automobiļu, piemēram, «Tesla» ražošanā. No lietošanas viedokļa, jaunās iekārtas darbiniekiem būs daudz ērtākas un vieglāk vadāmas.

«Mūsdienu dinamiskajā vidē arvien vairāk darba devēju sāk domāt par jaunu, konkurētspējīgu un inovatīvu risinājumu ieviešanu uzņēmējdarbībā. Pareizi izmantojot tehnoloģiskā progresa sniegtās priekšrocības iespējams paaugstināt ne vien darba efektivitāti un ražīgumu, bet arī radīt jaunas nozares un darba vietas,» norāda Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore.

«Energoefektivitāte šobrīd ir viens no aktuālākajiem jautājumiem ne tikai loģistikas nozarē. Litija jonu tehnoloģija ļauj tālredzīgiem uzņēmumiem domāt par šiem jautājumiem, optimizējot savus iekšējos procesus un rezultātā arī izmaksas,» norāda Hanss-Herberts Šulcs «Jungheinrich AG» pārdošanas viceprezidents Ziemeļaustrumeiropā.

Avots, foto un teksta orģināls: Dienas Bizness