Bi Smart – Elektromobiļu uzlāde Latvijā kļūs pieejamāka

Viens no uzņēmumiem, kas atvieglo elektromobiļu īpašnieku ikdienu, nodrošinot to uzlādes iespējas Latvijā, ir e-Mobility network. Uzņēmums ražo uzlādes stacijas, kā arī veic pakalpojumus visam, kas saistīts ar šīm stacijām. Darbības sfēra ietver visu no uzlādes iekārtu dizaina izstrādes līdz pat iekārtu uzstādīšanai, kā arī to pārbaudi un garantiju.

E-Mobility network ražo iekārtas, kas veic elektriskās mašīnas uzlādi no trim līdz piecām stundām, kas, salīdzinot ar citām uzlādes iekārtām, ir vidēji ātra uzlāde. Lai tiktu nodrošināta ātrā uzlāde, kas ir 80% pusstundas laikā, nepieciešams lielāks ieguldījums gan uzlādes staciju iegādē, gan tehniskajā infrastruktūrā.

Uzņēmums e-Mobility network ražo ne tikai elektrisko auto uzlādes stacijas, bet arī izstrādā programmatūru uzlādes staciju tīkla izveidei Latvijā.

Elektromobiļu uzlādes staciju tīkls darbosies pēc principa, ka uzlādes iekārtas, kas pieder kādai personai, tās varēs iekļaut kopējā staciju tīklā. Ieguvumi no tā tiks ne vien uzlādes stacijas īpašniekam, bet arī citiem elektromobiļu īpašniekiem, kas varēs sev ērtā vietā uzlādēt savu auto.

Patlaban Latvijā ir 12 elektromobiļu uzlādes vietas Latvijā. Līdz šī gada vidum plānots uzstādīt 70 uzlādes stacijas. Taču līdz 2020. gadam ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu plānots šo skaitu palielināt līdz 150 uzlādes iekārtām.

Avots, teksta orģināls: Bi smart