‘Volvo Trucks’ prezentē jau otro elektrisko kravas auto modeli trīs nedēļu laikā (+VIDEO)

Tikai trīs nedēļas pēc pirmās “Volvo Trucks” pilnībā elektriskās kravas automašīnas “Volvo FL Electric” atklāšanas uzņēmums paplašina izstrādājumu klāstu ar vēl vienu elektrisku kravas automašīnu. “Volvo FE Electric” ir radīts smagākiem piegādes un atkritumu savākšanas darbiem pilsētā ar pilnu masu līdz 27 tonnām. Spēkrata pārdošana Eiropā sāksies 2019. gadā.

“Līdz ar “Volvo FE Electric” atklāšanu mēs piedāvājam visaptverošu elektrisko kravas automašīnu klāstu pilsētas pārvadājumiem un speram vēl vienu stratēģisku soli pilnīga elektrisku transporta pakalpojumu risinājumu piedāvājuma izstrādē. Tas paver ceļu jauniem sadarbības veidiem ar pilsētām, kas tiecas uzlabot gaisa kvalitāti, samazināt satiksmes troksni un atvieglot sastrēgumstundas, jo komerciālus pārvadājumus tagad var veikt klusi un bez izplūdes gāzēm, nevis tikai agri no rītiem vai vēlu vakaros,” stāsta “Volvo Trucks” prezidents Klāss Nilsons.

Pirmais “Volvo FE Electric” – atkritumu savākšanas automašīna, kuras virsbūve izstrādāta kopā ar Eiropas lielāko virsbūvju uzstādītāju “Faun” – sāks darbu 2019. gada sākumā Vācijas otrajā lielākajā pilsētā Hamburgā.

“Hamburga, kas 2011. gadā tika pasludināta par Eiropas zaļo galvaspilsētu, ir ilgi un sekmīgi strādājusi vairākās zaļas un ilgtspējīgas pilsētas attīstības frontēs. Tas attiecas arī uz pārvadājumu sektoru, kurā sabiedriskā transporta tīklā jau darbojas “Volvo” ražotie elektriskie autobusi. Pieredze un ambīcijas šajā jomā padara Hamburgu mums par īpaši interesantu partneri,” saka “Volvo Trucks” “Volvo FL” un “Volvo FE” izstrādājumu klāsta viceprezidents Jūnass Odermalms.

“Stadtreinigung Hamburg” izpilddirektors Rīdigers Zīhavs elektriskajās kravas automašīnās pilsētā saskata lielu potenciālu vides jomā: “Šobrīd katra no mūsu 300 parastajām atkritumu savākšanas automašīnām saražo aptuveni 31 300 kg ogļskābās gāzes gadā. Elektriskā atkritumu savākšanas automašīna ar akumulatoru, kas darbojas pilnu astoņu līdz desmit stundu darba dienu, ir milzīgs tehnoloģiju sasniegums. Vēl viens ieguvums ir tas, ka “Stadtreinigung Hamburg” ražo klimatam nekaitīgu elektroenerģiju, kuru var izmantot akumulatoru uzlādē.”

Jaunais “Volvo FE Electric” tiks piedāvāts vairākos variantos dažādiem pārvadāšanas uzdevumiem. Piemēram, ar “Volvo” zemās grīdas kabīni, kas vadītājam ļauj vieglāk iekāpt un izkāpt, kā arī lieliski pārskatīt apkārtējo satiksmi. Zemais trokšņa līmenis un darbība bez izplūdes gāzēm un vibrācijām arī uzlabo darba apstākļus. Akumulatoru ietilpību var optimizēt individuālām vajadzībām, un uzlāde notiek vai nu no elektrotīkla, vai ātrās uzlādes stacijās.

“Volvo Group Trucks Latvija” rīkotājdirektors Emils Junsons stāsta, ka, strādājot ar “Volvo Trucks Electric” automobiļiem, ne vien būtiski samazināsies izmešu daudzums pilsētās, bet arī darbs kļūs efektīvāks: “Šo automobiļu radītais trokšņu daudzums ir būtiski mazāks, nekā mums pierastajiem kravas automobiļiem ar dīzeļdzinējiem. Tāpēc daudzus pakalpojumus, piemēram, pastu, piegādes vai atkritumu izvešanu tagad ir iespējams veikt nakts stundās, netraucējot iedzīvotājiem un izvairoties no sastrēgumiem, kuru izbraukšana visbiežāk aizņem ļoti daudz laika. Šāda pieeja arī samazinās satiksmes intensitāti pilsētās dienas laikā.”

Jaunais “Volvo FE Electric” ir aprīkots ar diviem elektromotoriem, kuru kopējā jauda sasniedz 370 kW, bet griezes moments – 850 ņūtonmetru. Enerģiju nodrošina 300 kWh litija jonu akumulators, kas ļauj bez atkārtotas uzlādes nobraukt līdz 200 kilometru distanci.

Avots un pilns teksts: Delfi.lv