Arī “John Deere” izstrādā autonomo traktoru

Kļuvis zināms, ka arī amerikāņu traktoru ražotājs John Deere nolēmis pievērsties elektrisko un autonomo traktoru segmentam.

Pie ekotraktoru koncepcijas kompānija strādā jau kopš 2013.gada. Viss sācies ar mašīnas, kas darbojas ar dīzeļa vai augu eļļas degvielu, izstrādāšanu. 2015.gadā John Deere radīja koncepciju Battery Boost Tractor – hibrīdo traktoru, kas barojās no elektrības.

Dalība programmā Sesam Electric Tractor 2016.gadā kompānijai John Deere bija neveiksmīga – elektriskais traktors ar jaudu 130 kW spēja strādāt tikai četras stundas, bet pēc tam tas trīs stundas bija jāuzlādē.

Pa šo laiku savas izstrādnes elektriskās tehnikas un pat pilnīgi autonomo traktoru segmentā jau demonstrēja kompānijas Case IHNew Holland, Fendt un citas.

Pagājušajā gadā tomēr tika pabeigta autonomā elektriskā John Deere traktora izstrādne. Turklāt projekts, kas līdz pat šim brīdim tika turēts noslēpumā un ko finansēja valsts, tika uzsākts jau 2014. gadā.

Pilnīga informācija par jauno John Deere sistēmu vēl nav pieejama, bet zināms, ka kopējā traktora jauda sasniegšot 300 kW, sistēmā būšot divi dzinēji – 150–200 kW braukšanai pa ceļu un 200 kW darbam ar lauksaimniecības agregātiem.

Ražotājs traktoru uzreiz veidojis bez kabīnes, lai uzsvērtu tā pilnīgo autonomiju un neatkarību no operatora.

Projekta finansējums pērn beidzies, šogad kompānijas komanda rādīja rezultātus, no kuriem būs atkarīgs gan turpmākais finansējums, gan projekta attīstība.

Avots: laukos.la.lv