Taycan – Porsche pirmā pilnīgi elektriskā sporta auto jaunais nosaukums

Pirmā pilnīgi elektriskā Porsche sērijveida ražošanu ir paredzēts sākt nākamajā gadā. Pagaidām vēl rit sagatavošanās, taču gaidāmajam Porsche elektroauto ir izdomāts vārds – konceptuālais Mission E (nosaukums, ar ko pašlaik apzīmē Porsche pilnīgi elektrisko piedāvājumu) tiks saukts par Taycan. Nosaukuma aptuvenais tulkojums ir ‘straujš kumeļš’, un tas sasaucas ar tēlu Porsche ģerboņa vidū, kur kopš 1952. gada ir atveidots rumaks lēcienā.

 Automobilis ir apgādāts ar diviem elektromotoriem, kuru kopējā jauda pārsniedz 600 ZS (440 kW).
Taycan līdz 100 km/h paātrinās mazāk nekā 3,5 sekundēs un līdz 200 km/h — nepilnās 12 sekundēs. Tai pašā laikā saskaņā ar Eiropas jauno braukšanas ciklu (NEDC) maksimālais attālums, ko var veikt ar vienu bateriju uzlādes reizi, pārsniedz 500 km.

Modeļu nosaukumi

Porsche automobiļu nosaukumiem parasti ir skaidra saikne ar attiecīgo modeli un tā īpašībām. Piemēram, nosaukums Boxster apraksta opozītmotora (angļu valodā — boxer engine) un rodstera konstrukcijas apvienojumu, Cayenne norāda uz ugunīgumu, Cayman ir ass un žigls, un Panamera ir atsauce uz gargabala sacīkstēm Carrera Panamericana.

Nosaukums Macan savukārt ir atvasināts no tīģera apzīmējuma indonēziešu valodā ar veiklības, spēka, pievilcības un dinamikas zemtekstu.

Turpmākie ieguldījumi tiks dubultoti

Līdz 2022. gadam Porsche plāno ieguldīt elektromobilitātē vairāk nekā sešus miljardus eiro,

tādējādi dubultojot sākotnēji plānotos izdevumus. No papildu trim miljardiem eiro aptuveni 500 miljoni eiro tiks izmantoti Taycan variantu un atvasinājumu izstrādei, aptuveni miljards — pašreizējo ražojumu klāsta elektrifikācijai un hibridizācijai, vairāki simti miljonu — ražotņu paplašināšanai, kā arī aptuveni 700 miljoni eiro jaunām tehnoloģijām, uzlādes infrastruktūrai un viedmobilitātei.

Vērienīgas pārmaiņas un paplašināšanās galvenajā mītnē Cufenhauzenē

Porsche galvenajā mītnē Cufenhauzenē pašlaik tiek būvēts jauns krāsošanas cehs, specializēta Taycan montāžas zona un konveijera tilts krāsoto virsbūvju un piedziņas mezglu transportēšanai uz galīgās montāžas zonu. Dzinēju rūpnīca tiek paplašināta, lai ražotu elektriskos dzinējus, un arī virsbūvju cehs tiks palielināts. Ieguldījumi paredzēti arī Veisahas attīstības centrā.

Porsche sporta auto 70 gadu svinības

Visu 2018. gadu sporta automobiļu ražotājs atzīmē šo gadadienu ar neskaitāmiem pasākumiem. Nedēļas nogalē, 16. un 17. jūnijā, Porsche uzņems darbiniekus, vietējos iedzīvotājus un potenciālos klientus svinībās Štutgartes rūpnīcā un tās apkārtnē. Sarīkojumā būs nodarbes gan maziem, gan lieliem apmeklētājiem, ekskursijas pa rūpnīcu, mūzika, mobilā ēdināšana, Lemānas 24 stundu sacīkšu tiešraide un Pasaules kausa izcīņas spēles starp Vāciju un Meksiku pārraide.

Avots un teksts: TVnet