Elektriskais Nissan Leaf divos mēnešos nobrauc 16 000 km

Ceļotājs ar Nissan Leaf elektromobili veic 16 000 km un divu mēnešu laikā aizbrauc no Polijas līdz Japānai.

Poļu dēkainis Mareks Kaminskis, pirmais un vienīgais cilvēks, kurš viena gada laikā iekarojis abus pasaules polus, nobraucis 16 000 km no Polijas līdz Japānai, šķērsojot astoņas valstis un divus kontinentus. Maršruts sākās Polijas pilsētā Zakopanē un beidzās Japānas galvaspilsētā Tokijā. 60 dienu laikā Kaminskis pabija arī Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Mongolijā, Ķīnā un Dienvidkorejā.

Ceļotājs vēlējās pierādīt, ka elektromobilis ir piemērots arī tāliem un pat ļoti tāliem ceļojumiem. Tas arī izdevās un, kā apgalvo dēkainis, problēmas ar akumulatora uzlādēšanu vienmēr izdevās atrisināt pat esot tālumā no civilizācijas un vietās ar minimālu infrastruktūru.

Kaminskis veda sev līdz dažādus kabeļus un uzlādes ierīces, kas nodrošināja uzlādi no tīkliem ar spriegumu no 6 līdz 25 ampēriem. Piedzīvojums ar to vēl nebeidzas – Kaminskis paziņojis, ka pošas atpakaļceļam uz Poliju – ar to pašu Nissan Leaf.

Nissan Leaf jaunās paaudzes modelis debitēja pērnā gada septembri. Automašīna aprīkota ar  150 Zs jaudīgu elektromotoru un 40 kilovatstundu litija jonu akumulatoru, kas nodrošina gaitas rezervi aptuveni 380 km.
Avots: iAuto