Audi prezentē konceptuālo e-tron GT

Kino galvaspilsētas Losandželosas auto izstādē pirmo reizi publiski parādīts gaidāmā Audi e-tron GT modeļa konceptauto. Sekojot Audi e-tron SUV un Audi e-tron Sportback modeļiem, kuri tirgū nonāks 2019.gadā, Audi piedāvā jau nākamo elektriskās piedziņas modeli. Žilbinoša virsbūve un sportisks spēks – četru durvju kupeju ar elektrisko piedziņu tirdzniecībā plānots laist aptuveni pēc diviem gadiem.

Dizains

Audi e-tron GT ir veidots pēc klasiskām Gran Turismo automobiļa proporcijām. Tas ir 4,9 metrus garš, 1,9 metrus plats un 1,3 metrus augsts. Vieglā korpusa četru durvju kupeja izgatavota, izmantojot daudzveidīgu konstrukciju – jumta sadaļa veidota no oglekļa šķiedras, kas apvienots ar alumīnija sastāvdaļām, savukārt balsta elementi izgatavoti no izturīga tērauda. Lai arī šim automobilim nepieciešamās tehnoloģijas tika izstrādātas ciešā sadarbībā ar Porsche, automobiļa dizains un sportiskais raksturs atspoguļo Audi būtību.

Ērts salons

Audi e-tron GT konceptauto ir 2,9 metru gara riteņu bāze, četras durvis un četras sēdvietas. Tas nozīmē, ka visiem braucējiem ir daudz vietas. Vadītāja vieta ērti un ergonomiski sasaistīta ar Audi e-tron GT konceptauto vadības un informācijas izklaides sistēmu. Sporta sēdekļi savukārt nodrošina izcilu sānu atbalstu pat pie straujiem pagriezieniem, kas veikti lielā ātrumā. Neraksturīgi Gran Turismo modeļiem Audi e-tron GT konceptauto piedāvā divus bagāžas nodalījumus. Ar kompakto elektrodzinēju tiek pilnībā izmantotas elektriskā automobiļa priekšrocības – aizmugurē pieejams 450 litru ietilpīgs bagāžas nodalījums, bet zem priekšējā pārsega ir vēl papildu vieta ar 100 litru ietilpību.

Elektromotoru pēks

434 kW jeb 590 zirgspēku Audi e-tron GT konceptauto ir iespaidīgs pieteikums elektriskās piedziņas automobiļu vidū. Atsevišķi elektromotori ir novietoti gan pie priekšējās, gan aizmugurējās ass. Tādējādi Audi e-tron GT konceptauto ir elektriskā quattro pilnpiedziņa. Plānots, ka automobilis spēs paātrināties no 0 līdz 100 km/h aptuveni 3,5 sekundēs, ātrumu 200 km/h vien 12 sekunžu laikā. Maksimālais ātrums ir 240 km/h.

Uzticams arī garos pārbraucienos

Šim konceptauto plānotā distance, ko var veikt ar pilnu uzlādi, WLTP ciklā pārsniegs 400 kilometrus. Akumulators aizņem visu zemgrīdas zonu starp priekšējo un aizmugurējo asi. Šī dizaina izteikta priekšrocība ir automobiļa īpaši zemais smaguma centrs, kas būtiski uzlabo vadību. Rekuperācijas sistēma Audi elektriskajos automobiļos spēj palielināt plānoto distanci par līdz pat 30 procentiem. Rekuperācijas sistēma ietver abus elektromotorus un bremžu vadības sistēmu.

Samazināts uzlādes laiks

Audi e-tron GT akumulatoru iespējams uzlādēt dažādos veidos: izmantojot kabeli vai Audi Wireless Charging bezvadu uzlādes sistēmu.

Audi elektroauto ofensīva turpinās

Turpinot 2018. gada septembrī iesākto, kad Audi laida klajā elektrisko Audi e-tron SUV, līdz 2025. gadam tirgū plānots piedāvāt 12 Audi modeļus ar pilnīgu elektrisko piedziņu.

Avots un teksts: TVnet