Kādus elektromobiļus gaidām 2019.gadā?

Vācu izdevums Auto-Motor-Und-Sport uzskaitījis visus elektriskās piedziņas modeļus, ko Eiropas tirgū sagaidīsim 2019.gadā.

Elektromobiļu tēma vēl nekad nav bijusi tik aktuāla kā tagad un iemeslu tam ir pietiekami – dīzeļdzinēju sabojātā reputācija, aizliegtās zonas, Eiropas Savienības centieni iegrožot kaitīgos izmešus u.tml. ražotāji tam atbild ar arvien augušu modeļu piedāvājumu un arvien pievilcīgākām cenām. Auto-Motor-Und-Sport uzskata, ka izšķirošais izrāviens nākamgad vēl nenotiks, tomēr elektrificēto automobiļu piedāvājums kļūs arvien plašāks, tas pārvietosies uz segmentiem, kas interesants plašākām pircēju masām, ar vienu uzlādi nobraucamo kilometru skaits pieaugs, bet akumulatoru cenas samazināsies.

Elektromobiļu un hibrīdautomobiļu piedāvājums 2019.gadam:

Uz krosovera Audi Q5 radītais elektriskās piedziņas modelis E-Tron būs klāt jau 2019.gada janvārī. Tas maksās 80 000 eiro, varēs nobraukt 400 km pēc WLTP cikla. Decembrī tam sekos ar sportiskāku virsbūvi apveltītais E-Tron Sportback.

2019. gada septembrī gaidāms Bentley Bentayga Plug-in Hybrid – pie mājas elektrotīkla pieslēdzams luksusa krosovers ar trīslitru V6 benzīna dzinēju, elektromotoru un litija-jonu akumulatoru

BMW kompānijas jaunākais elektroauto tiks pārstāvēts ar meitasuzņēmuma Mini divdurvju modeli E-Mini. Tā pamatā ir elektriskā BMW i3 tehnika un kā sērijveida modelis tas parādīsies 2019.gada augustā.

2019.gada martā BMW laiž klajā jauno 3.sērijas paaudzi. Sākumā tas būs pieejams ar diviem benzīna un trim dīzeļa dzinējiem, bet no rudens – arī PHEV hibrīdversijā. No oktobra pircējiem tiks piedāvāts arī X5 PHEV modelis, savukārt decembrī tiem pievienosies X3 PHEV hibrīds un „tīrais elektriķis” – iX3, kas konkurēs ar Mercedes EQC.

Jau pavasarī sāks pieņemt pasūtījumus  DS7 Crossback E-Tense iegādei – ar Plug-in Hybrid tehnoloģiju apgādātam krosoveram, kas pirmos pircējus sasniegs gada otrajā pusē. Ar elektrību tas varēs nobraukt līdz pat 50 km.

2019.gada novembrī kļūs pieejama krosovera Citroen C5 Aircross PHEV modifikācija.

Citroen piedāvājumu kuplinās arī DS3 Crossback E-Tense – ar 136 Zs elektromotoru apgādāts krosovers, kas bez papildu uzlādes spēs nobraukt 450 km.

2019.gada augustā būs klāt Hyundai Ioniq feislifta modelis ar hibrīda, Plug-in hibrīda un elektriskajām versijām.

Savukārt jau aprīlī ieradīsies Kia e-Niro – krosovers ar elektrisko piedziņu, kas dārgākajā versijā (64 kWh akumulators) sola 455 km tāldarbību. Vēl vienu Kia elektroauto sagaidīsim novembrī – tas būs Kia Soul trešās paaudzes krosovers, kura elektriskā modifikācija EV būs komplektēta ar 150 kW elektromotoru un 64 kWh akumulatoru.

Gada beigās var gaidīt Mazda jaunumu, par kuru gan vēl maz informācijas. Visticamāk, tas būs krosovers ar Vankeļa motoru un Range Extender gaitas pagarinātāju.

Jūlijā tiks atklāts Mercedes EQC – krosovers ar 300 kW (408 Zs) elektromotoru un gaitas rezervi 450 km.

Opel daļu videi draudzīgo modeļu segmentā uzturēs krosovera Grandland X Plug-in hibrīds (no novembra) un mazauto Corsa elektriskais variants (gada beigas) ar 450 km tāldarbību.

Mazliet ātrāk (no septembra) kļūs pieejams Opel Corsa platformas brālis – mazais lauvēns 208, kas tāpat kā vācu modelis kļūs nopērkams arī pilnībā elektriskā versijā.

Oktobrī sāksies Peugeot ofensīva: 3008 Hybrid4 un 508 Plug-in Hybrid personā, turklāt pēdējais pieejams arī universāla versijā.

Decembrī būs klāt ekskluzīvais, dārgais un jaudīgais Porsche sportists – pilnībā elektriskais Taycan, kura 600 Zs jaudīgais elektromotors 100 km/h ļaus sasniegt 3,5 sekundēs.

Tāpat decembrī starta šāviens skanēs Škoda Citigo elektriskajai modifikācijai, bet vasaras beigās dienasgaismu ieraudzīs no Volvo atdalītais, taču arvien radnieciskais Polestar 1 (600 Zs; 150 km). Septembrī Volvo piedāvājumu kuplinās krosovera XC40 PHEV modifikācija, bet Volkswagen plašām pircēju masām konstruētais ID saimes pārstāvis Neo tiks prezentēts 2019.gada augustā.

Avots un teksts: iAuto