Vairāk elektroauto Igaunijā liek tīklu operatoram paredzēt lielāku patēriņu

Elektromotora transportlīdzekļu skaits Igaunijā šovasar ir sasniedzis 1 310. Enerģijas sadales tīklu uzņēmums Elektrilevi pavēstījis, ka ņems vērā jauno situāciju, plānojot jaunu tīklu posmu būvniecību vai veicot esošo transformatoru apkopi.

Kā trešdien, 7.augustā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, sadales tīklu uzņēmums Elektrilevi prognozējis, ka elektroauto valstī kļūs arvien vairāk.

Analizējot to popularitātes pieauguma iespējamo ietekmi uz elektrības patēriņu un tīklu noslodzi, uzņēmums pavēstījis, ka vēlas būt soli priekšā patērētājiem un ņems vērā jaunās transporta tehnoloģijas, plānojot būvniecības un apkopes darbus.

Uzlādi visbiežāk vaic mājās vai darbā

Marko Vīdings (Marko Viiding), kurš uzņēmumā atbild par elektromotora transporta jomu, skaidrojis, ka

80% šādu spēkratu parasti tiek uzlādēti mājās vai darbā.

«Ja cilvēks, piemēram, darbina elektrisko plīti, cepeškrāsni, veļas mašīnu, ūdenssildītāju un kādu citu lielu ierīci, tad droši vien nepietiks jaudas, lai vienlaicīgi vēl darbinātu automašīnas «lādētāju»,» sacījis Vīdings un norādījis, ka vispraktiskāk un arī lētāk ir uzpildīt auto baterijas mājās nakts laikā.

No 2018.gada līdz 2019.gada vidum Igaunijā reģistrēto elektromotora transportlīdzekļu skaits ir pieaudzis no 1 266 līdz 1 310.

Avots un teksts: “BNN.LV”