Autoražotājiem dots papildus laiks pirms pārejas uz elektriskajiem rallijkrosa auto

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta pāreja uz elektriskajiem auto ir pārcelta uz 2021. gada sezonu, ziņo latviarx.lv. Šis lēmums pieņemts, lai autoražotājiem dotu vairāk laika pieņemt lēmumu par dalību šajā sacensībās. Pieteikšanās termiņš pārejai uz elektrisko formātu ir 2019. gada 29. marts.
FIA pasaules rallijkrosa čempionāts arī 2019. un 2020. gadā turpinās notikt automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem. Arī pēc 2020. gada, kad notiks pāreja uz elektriskajiem auto, ar iekšdedzes dzinējiem darbinātie Supercar klases auto būs būtiska rallijkrosa sastāvdaļa.
”Mēs tuvojamies jaunai ērai motoru sportā. Elektriskie automobiļi kļūst arvien svarīgāki mūsu ikdienā, un rallijkross ir perfekta platforma, lai demonstrētu to fantastisko sniegumu jautrā, līdzvērtīgā un zemu izmaksu vidē,” stāsta Pols Belamijs, IMG motoru sporta nodaļas vecākais viceprezidents. “Kopš pirmās formālās tikšanās 2017. gada jūnijā esam paveikuši milzīgu darbu. Ir izveidots un definēts jauns rallijkrosa auto veids, tāpēc ir vērts pagaidīt nedaudz ilgāk, lai nodrošinātu labāko iespējamo dalībnieku sastāvu. Mēs ticam, ka gan jaunie, gan pieredzējušie fani būs priecīgi par šo jaunievedumu savās iecienītajās sacensībās.”
Automašīnas būs bāzētas uz oglekļa šķiedras monokoka šasijas, kuru nodrošina Oreca, kā arī izmantos Williams Advanced Engineering baterijas. Katrai automašīnai būs divi 250kW jaudīgi dzinēji, kurus komandas varēs attīstīt. Ražotāji homoloģēs automašīnu virsbūves, par pamatu izmantojot pielāgotas B vai C segmenta automašīnām.
Čempionātā varēs pieteikties arī neatkarīgās komandas, izmantojot vai nu autoražotāju piegādātus auto, vai arī automašīnas ar pašu izveidotu piekari un virsbūvi, kas radīta no FIA apstiprināta pamata dizaina.
Vairākos 2020. gada Pasaules RX posmos ražotājiem un neatkarīgajām komandām būs iespēja demonstrēt savus elektriskos auto.
Avots un teksts: go4speed