Atklāti jaunā modernizētā Volkswagen Golf cena

Volkswagen ir sācis piedāvāt priekšpārdošanā modernizēto Golf modeli. Pamata versija kompaktā klases automašīnai būs pieejama par vismaz 27 180 eiro, savukārt universālā versija izmaksās 28 280 eiro.

Golfa veiksmes stāsts sākās jau 1974. gadā, un pēc 50 gadiem tā popularitāte joprojām turpina pieaugt, pārsniedzot 37 miljonus izgatavoto automašīnu visās paaudzēs. Tagad, atzīmējot šo lielo notikumu, Volkswagen izlaiž jauno, modernizēto versiju un jubilejas modeli.

Jaunākie feislifta modeļi būs aprīkoti ar 116 Zs 1,5 litru TSI benzīna dzinēju un jaunajiem LED priekšējiem lukturiem. Vēl dārgākajā versijā būs pieejama IQ.LIGHT – LED matricas tehnoloģija. Visiem Golf modeļiem būs arī IQ.LIGHT – 3D LED aizmugurējie lukturi un VW logotips ar gaismu radiatora režģī.

Salonā tiks ieviesta jaunā paaudze informācijas un izklaides sistēmu, kuras procesors būs ātrāks, kā arī 12,9 collu brīvi stāvošs skārienekrāns un Digital Cockpit Pro ciparu mērinstrumenti. Siltuma un skaļuma regulēšanas pogas būs izgaismotas, un multifunkcionālajā stūrē būs ērti lietojamas fiziskas pogas, kuras papildinās IDA balss asistents. Izmantojot IDA ar integrēto ChatGPT, iespējams vadīt dažādas funkcijas, piemēram, gaisa kondicionētāju, tālruni vai navigāciju, saņemot nepieciešamo informāciju un faktus tiešsaistē.

Dzinēju izvēlē būs pieejama arī TSI benzīna dzinēja 150 Zs versija ar manuālo pārnesumkārbu, kā arī divi 48 V Mild Hybrid varianti ar 115 un 150 Zs jaudu, bet kombinācijā ar DSG 7 pakāpju dubultās sajūgas transmisiju. Visi četri dzinēji būs moderni četru cilindru tiešās iesmidzināšanas agregāti ar VTG mainīgo turbīnas ģeometriju un automātisko cilindru deaktivizēšanu (ACTplus).